خدمات تولید محتوا صوتی و پادکست

تولید محتوا صوتی پادکست  وبلاگ صوتی موسیقی

! Only sound remains

تنها صدا است که می‌ماند

 

تولید محتوا صوتی و پادکست چرا ؟

همانطور که همه فعالین موفق در حوزه دیجتیال مارکتینگ می دانند، شعار کمپانی گوگل ” محتوا پادشاه است ” می‌باشد!

حتماً برای شما هم این امر واضح است که یک کسب‌وکار آنلاین موفق برای حفظ برتری خود نسبت به رقبا به‌صورت حرفه‌ای و مرتب اقدام به تولید محتوا می‌نماید!

این تولیدات محتوایی عموماً به‌صورت متن و یا فرمت‌های تصویری هستند؛ بدیهی هم هست که تولید محتوا در قالب متن پرمخاطب‌ترین نوع محتوا است و از طرف دیگر تولید محتوا در قالب ویدئو و تصویر تأثیرگذارترین نوع محتوا است اما پیشرویان بازار در هر زمینه‌ای که هستند همواره بالاتر از سطح بازار فعالیت می‌کنند، از همین رو است که هم‌اکنون بسیاری از کسب‌وکارهای پیشرو پیوسته دست به تولید محتوا صوتی در قالب پادکست می‌زنند!

در دنیای سال 2022 که فشردگی برنامه‌های شخصی افراد بسیار زیاد است، اگر هدف شما رساندن پیام تبلیغاتی به دسته‌ای خاص از مخاطبان است که مشغله بسیار زیادی دارند؛ باید در انتخاب صحیح نوع و فرمت محتوا بسیار دقت نمایید!

مطالعه محتوا در قالب متن نیاز به‌صرف زمان بسیار زیادی است و احتمالاً برای افراد پرمشغله آن‌چنان‌که بایدوشاید مناسب نیست از طرف دیگر محتوا ویدئویی هرچقدر هم جذاب باشد نیاز به‌دقت و صرف زمان مستقیم دارد که شاید افراد پرمشغله امروزی برای مشاهده این ویدیوها همچنان گذشته صبر و حوصله نداشته باشند!

از همین رو است که تولید محتوا صوتی جذاب با دسترسی راحت‌تر و بدون نیاز به‌صرف زمان مستقیم راه گشای بسیار مفیدی است.

خدمات تولید محتوا صوتی و ساخت پادکست

تولید محتوا صوتی ، پادکست و کتاب صوتی

ازآنجایی‌که در عصر ارتباطات هستیم و افراد همواره با دغدغه کمبود وقت روبرو هستند و از سوی دیگر افراد باید پیوسته به نیاز خود درزمینهٔ آموزش نیز پاسخ بدهند، یک ایده جذاب تولید محتوا صوتی در قالب پادکست و یا کتاب صوتی است.

افراد زمان‌های بسیار طلایی برای آموزش در همین فضای فشرده دارند و با استفاده از همین فرصت‌های زمانی، به‌سادگی می‌توانیم تأثیرگذاری زیادی بر مخاطبان خود داشته باشید!

شاید تصور کنید صرفاً مدیران کسب‌وکارهای بزرگ پرمشغله هستند اما طبق آمار فروش کتاب‌ها و فایل‌ها آموزشی مدیریت زمان می‌توانیم باقدرت بگوییم که تمام افراد و اقشار دغدغه مدیریت زمان‌دارند، حتی خانم‌های خانه‌دار نیز امروزه دغدغه مدیریت زمان دارند؛ دانشجویان، محصل‌ها و مدیران و کارمندان به عبارتی همه و همه امروزه مشکل بهره‌وری دارند!

اما زمان طلایی مخاطبان ما کدام است ؟

روزانه افراد زمان بسیاری زیادی را در اتوبوس، مترو، تاکسی، خودرو شخصی و شاید در پیاده‌روی و حتی در فعالیت‌های نظیر آشپزی و … هستند این دقیقاً همان زمان طلایی است که افراد می‌توانند در حین انجام همان کاره‌ای قبلی این بار با گوش کردن به محتوای صوتی شما تحت تأثیر پیام آموزشی، خبری، فرهنگی و درنهایت پیام تبلیغاتی قرار بگیرند.

در این صورت افراد می‌توانند از زمان‌های نهایت بهره‌وری را داشته باشند!

اما بهره‌گیری از محتوا صوتی صرفاً به مبحث زمان‌های طلایی برای تأثیرگذاری محدود نمی‌شود؛ افراد بسیار زیادی هستند که علاقه بسیار زیادی به یادگیری از طریق حواس شنوایی هستند، شاهد این امر هم رشد چشمگیر پادکست فارسی در سال‌های اخیر است، شما می‌توانید با یک نگاه ساده به اپلیکیشن های پادکست نظیر Castbox گوگل و نرم‌افزارهای مشابه متوجه حجم عظیم مخاطبان این نوع و فرمت از تولید محتوا بشوید.

وب سایت Castbox را هم اگر بررسی کنید خالی از لطف نخواهد بود و می تواند دید بازی پیش از تولید محتوا صوتی برای شما ایجاد نماید !

توجه داشته باشید بسیاری از کاربران و مخاطبان امروزی وب‌سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی تمایل دارند محتوا خود را از طریق این بسترها دانلود کرده و محتوا موردنظر خود را در قالب پادکست و کتاب صوتی گوش دهند !

خدمات ساخت پادکست

 

خدمات تولید محتوا صوتی و پادکست

تولید محتوا صوتی در قالب پادکست و کتاب صوتی به سبک آنلاین استارت شما را به جذب نظر مشتریان نزدیک می‌کند  

 تولید محتوا صوتی خصوصاً پادکست و کتاب صوتی یک فرآیند حرفه‌ای برای افزایش مخاطب و درنهایت افزایش مشتری است و یک راهکار تخصصی برای تبدیل‌شدن به یک برند تأثیرگذار است 

 تولید محتوا صوتی یک تخصص مهم در قرن 21 می‌باشد و نیازمند مهارت و تجهیزات اختصاصی است، پس اگر شما تخصص و مهارت کافی ندارید و یا تجهیزات لازم را جهت تولید محتوا صوتی یا به عبارتی تخصص لازم برای صدابرداری ندارید، آنلاین استارت اینجا است تا به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و تخصصی و با هزینه‌ای حداقلی برای کسب‌وکار شما تولید محتوا صوتی در قالب پادکست‌های سریالی و کتاب صوتی انجام دهد، ما اینجا هستیم تا صدای شما با هزینه‌ای مناسب و به‌صورت کاملاً حرفه‌ای به گوش مخاطبان بیشتری برسد 

 تولید محتوا صوتی (پادکست) در شبکه حرفه‌ای توسعه کسب‌وکار آنلاین استارت به همراه مشاوره تخصصی به مدیران کسب‌وکار ارائه می‌شود، پیش از اقدام به انجام هر کاری شما نیازمند مشاوره‌ای حرفه‌ای هستید و آنلاین استارت در کنار شما است

.

تولید محتوا صوتی و پادکست آنلاین استارت

چرا تولید محتوا صوتی؟

به  2 دلیل اصلی تولید محتوا صوتی پیشنهاد می شود و همچنین از نظر تیم بازاریابی دیجیتال آنلاین استارت الزامی است :

حتماً شما هم می‌دانید افراد از طریق حواس مختلف اطلاعات پیرامون را دریافت می‌کنند و این حواس در افراد مختلف عملکرد و تأثیرگذاری متفاوتی دارد؛ برخی از مخاطبان اطلاعات را از طریق مطالعه بهتر جذب می‌نمایند و برخی دیگر ترجیح می‌دهند از طریق مدیا و رسانه‌های تصویری کسب اطلاعات نمایند اما دسته بزرگ سومی نیز وجود دارد که بسیاری از کسب‌وکارها و شاید بسیاری از رقبای شما از آن‌ها غافل هستند، این دسته‌ی بزرگ افرادی هستند که ترجیح می‌دهند اطلاعات را از طریق حس شنوایی خود دریافت کنند تا سایر روش‌ها و سرمایه‌گذاری بر روی این مخاطبان می‌تواند نتایج بسیار بزرگی داشته باشد زیرا رقابت در حوزه تولید محتوا صوتی خصوصاً پادکست بسیار کم‌فشار تر و ساده‌تر است.

 

تولید محتوا صوتی و سئو !

اما از بیایید تولید محتوا صوتی را از زاویه‌ای دیگر نیز بررسی کنیم، یکی از بزرگ‌ترین مزایای تولید محتوا صوتی تأثیر مستقیم این نوع از محتوا برافزایش کیفیت سئو صفحات است.

در مباحث مرتبط با بهینه‌سازی صفحات برای موتورهای جستجو، بسیار تأکید می‌شود که از محتوا در قالب‌های چندرسانه‌ای استفاده کنید زیرا گوگل برخلاف بسیاری از صاحبان و وبمستران کسب‌وکارها و رسانه‌های آنلاین، به تمام مخاطبان توجه می‌کند و این امتیاز بسیار مهمی است که شما به‌عنوان صاحب وب‌سایت، وبمستر و یا حتی یک مسئول سئو اقدام به انتشار محتوا در قالب فایل صوتی کنید.

فایل‌های صوتی اگر در صفحات سایت شما قرار بگیرند از دید گوگل سایت شما برای تمام مخاطبان مناسب است به همین دلیل می‌تواند در افزایش رتبه شما کمک شایانی نماید.

بنابراین شما با قرار دادن یک پادکست مناسب و باکیفیت، هم کاربران و هم گوگل را راضی نگه خواهید داشت. این به معنای افزایش محبوبیت برند شما می‌باشد.

 

بهبود سئو SEO با ساخت پادکست

تولید محتوا صوتی چیست ؟

محتوای صوتی یک فایل صوتی است که باهدف‌های گوناگون تولید می‌شود، تولید محتوا صوتی در قالب‌های بسیار متنوعی ساخته می‌شود، تمام موسیقی‌ها، پادکست و هرآن چه که فایل صوتی محسوب می‌شود را محتوا صوتی می‌گویند.

محتوا صوتی مورداستفاده در فرآیندهای بازاریابی محتوا نیز دارای تنوع گوناگونی است که معروف‌ترین و محبوب‌ترین آن پادکست است که بصورت مستمر و سریالی تولید می شود اما تولید محتوا صوتی بصورت کلی می تواند انواع دیگری نیز داشته باشد مثلا محتوای آموزشی که الزاما بصورت مستمر تولید نمی شود و صرفا یک فایل آموزشی در قالب صوت است.

تولید محتوا صوتی

پادکست چیست ؟

پادکست ابتداً یک محتوا صوتی که به شیوه سریالی تولید می‌شود و مخاطبان علاوه بر سایت تولیدکننده و رسانه‌های اجتماعی نظیر تلگرام می‌توانند از طریق مراجع مرتبط با انتشار پادکست به این فایل‌ها دسترسی داشته باشند !

اما بیایید نگاهی به ریشه لغوی پادکست داشته باشیم ، کلمه پادکست ( Podcast ) در زبان انگلیسی از دو کلمه Pod و Broadcasting مشتق شده است ، لغت پاد در انگلیسی اصطلاحی است که ابتدا توسط کمپانی اپل تولید شد و مختص به دستگاهی بود که پخش‌کننده موزیک و فایل‌های صوتی بود و قسمت دوم لغت پادکست برگرفته‌شده از واژه برودکست در زبان انگلیسی است بامعنی پخش یا انتشار .

پادکست‌ها فایل‌های صوتی‌ای هستند که به‌صورت مستمر تولید می‌شوند و درواقع مجموعه‌ای از فایل‌های صوتی‌ای هستند که یک پیوستگی در محتوا و نحوه انتشار دارند و عموماً حول محور یک موضوع خاص و ویژه سخن می‌گویند ، این فایل‌های صوتی می‌توانند موضوعات مختلفی را نیز شامل شوند ، ازجمله این موضوعات می‌توان به موضوعات خبری ، آموزشی ، تاریخی ، داستانی و … اشاره کرد .

از دیگر ویژگی‌های مهم محتوا صوتی در قالب پادکست باید به این موضوع اشاره کرد که پادکست‌ها علاوه بر امکان دانلود شدن ، امکان مشترک شدن را نیز برای مخاطب فراهم می‌نماید

برای درک صحیح‌تر مفهوم تولید محتوا صوتی در قالب پادکست خوب است که به یک مثال عمومی‌تر اشاره نماییم ، احتمالاً همه‌ی شما برنامه رادیویی قصه‌های شب را گوش کرده‌اید ، این نوع از محتوا صوتی دارای روایت داستانی است ، حال تصور کنید شما می‌خواهید یک پادکست داستانی تولید کنید ، درواقع شما همچنین برنامه‌ای را تولید می‌کنید اما به‌جای آنکه محتوا خود را از طریق رادیو به گوش مخاطب برسانید این بار محتوا مدنظر را از طریق اینترنت و رسانه‌های مختص به انتشار پادکست برای مخاطبان منتشر می‌نمایید .

اما تولید پادکست برای کسب‌وکارهای آنلاین حال و هوای دیگری دارد و عموماً به‌صورت آموزشی و یا اخبار تخصصی در یک زمینه خاص است که درنهایت شامل پیام تبلیغاتی مستقیم و غیرمستقیم آن کسب‌وکار نیز می‌شود .

در دنیای امروز شاید پرمخاطب‌ترین نوع محتوا صوتی همین پادکست است که شاید بتوان گفت پادکست‌ها گوی سبقت رو از برنامه‌های رادیویی در تعداد مخاطب نیز ربوده‌اند ، زیرا شنوندگان و مخاطبان این برنامه‌ها به‌راحتی می‌توانند برنامه مدنظر خود را بدون محدودیت زمانی گوش دهند.

تولید محتوا شنیداری

تأثیر تولید محتوا صوتی (پادکست) در بازاریابی محتوا

 

همان‌طور که می‌دانید هدف هر نوعی از بازاریابی جذب مخاطب و درنتیجه افزایش فروش خدمات و محصولات است، بازاریابی محتوا نیز از این امر مستثنا نیست.

حال تصور کنید مقصد فروش خدمات و محصولات است شما از مخاطبان می‌خواهید که به سمت این مقصد حرکت کنند، فرمت‌ها و انواع آن در بازاریابی محتوا مسیرهای منتهی به این مقصد هستند، شما باید در بازاریابی محتوا همه تلاش خود را در جهت تبلیغ مقصد بکنید و نه مسیر و از طرف دیگر شما باید تلاش کنید که تمام مسیرهای منتهی به مقصدتان باز باشد. تولید محتوا صوتی یک مسیر پرمخاطب و جذاب است که مخاطبان شما آن را برمی‌گزینند.

عمده وظیفه شما به‌عنوان یک وبمستر و مسئول دیجیتال مارکتینگ در حوزه بازاریابی محتوا شناسایی علایق و سلایق کاربران و مخاطبان است تا مسیرهای منتهی به هدف را برای این مخاطبان هموار و جذاب بسازید تا مخاطبان به شکلی مجذوب محتوا شما و پیام شما بشوند و درنهایت از طریق این مسیرها به مقصد شما یعنی فروش برسند.

در میان این مسیرها، محتوای صوتی یک مسیر بسیار جذاب و پرمخاطب است که شما باید با تولید آن در قدم اول مسیری برای رسیدن به مقصد وهدف محیا سازید و در قدم بعدی با انتشار مداوم این جنس از محتوا مسیری همیشگی و جذاب داشته باشید.

 

درواقع تولید محتوا صوتی و خصوصاً پادکست‌ها پلی ارتباطی میان کسب‌وکار شما و مخاطبان می‌سازند تا نه‌تنها تجربیات خود را درزمینه‌ی کاری خود به اشتراک بگذارید بلکه با این اشتراک‌گذاری می‌توانید نشان دهید که چقدر در کارتان حرفه‌ای هستید و این خودبه‌خود تبدیل به تبلیغی مؤثر و هدفمند برای کسب‌وکارتان خواهد شد.

تولید پادکست و اهمیت آن در سئو !

یک نکته بسیار حائز اهمیت در فرآیندهای بهینه‌سازی یک سایت تنوع فرمت‌های موجود در محتوا موجود در وب‌سایت موردنظر است، هر چه تنوع فرمت‌ها بیشتر باشد یعنی شما برای طیف بیشتری از مخاطبان محتوا دارید و احتمالاً برای شما هم بدیهی است که از دید گوگل شما حتماً نتیجه بهتر و مناسب‌تری برای مخاطبان خواهید بود.

تولید پادکست یکی از روش‌های بسیار مفید و کاربردی برای جلب‌توجه گوگل نیز است، این فرآیند به این صورت انجام می‌شود که شما به‌صورت مداوم و مستمر محتوای صوتی در قالب پادکست را در صفحات مختلف وب‌سایت خود به اشتراک می‌گذارید، این عمل علاوه بر اینکه طیف بسیار بیشتری از مخاطبان و بازدیدکنندگان وب‌سایت شمارا به مشترک و شنونده تبدیل می‌کند، باعث می‌شود آمار بازدیدکنندگان شما بیشتر شود که خود این امر موجب افزایش رتبه وب‌سایت شما می‌شود، همان‌طور که می‌دانید ترافیک یک وب‌سایت میزان محبوبیت سایت مدنظر در نگاه مخاطبان را نشان می‌دهد که خود این امر از دید گوگل بسیار حائز اهمیت است.

پس 2 اصل بسیار مهم در فرآیندهای سئو را با تولید محتوا صوتی و تولید پادکست می‌توانید پوشش دهید، اول اینکه شما به گوگل نشان می‌دهید برای طیف بسیار بیشتری از مخاطبان محتوا دارید و در فاز بعدی با جلب مخاطب بیشتر بر روی وب‌سایت خود موجب می‌شوید که گوگل شمارا محبوب‌تر از رقبا در نزد مخاطبان بداند.

تاثیر ساخت پادکست بر سئو seo
podcast production OnlineStart

پشنهاد آنلاین استارت پیش از شروع تولید محتوا صوتی !

پیشنهاد آنلاین استارت قبل از آغاز فرآیندهای تولید محتوا صوتی این است که ابتدا قبل از ثبت سفارش ابتدا مطالب این صفحه را انتها مطالعه نمایید ، سپس با مشاورین آنلاین استارت تماس بگیرید تا به شما در زمینه تدوین استراتژی تولید محتوا تصویری مشاوره تخصصی ارائه دهند 

ابتدا به شما پیشنهاد می کنیم که برای صفحات و مقالات پیشین خود محتوا صوتی جذاب تولید نمایید سپس اقدام به تولید محتوا صوتی جدید نمایید 

تعرفه تولید محتوا صوتی آنلاین استارت !

در این بخش به تعرفه و قیمت تولید محتوا تصوتی رسیدیم که تعرفه ها و پکیج های زیر عموما مناسب انتشار در فضای اینترنت و انواع رسانه های اجتماعی و اپلیکیشن های انتشار پادکست است . هزینه تولید محتوا صوتی با توجه به شکل و نوع محتوا متفاوت است ؛ به منظور تولید محتوا صوتی همین حالا با ما تماس بگیرید

قیمت تولید پادکست

تعداد کلمات محتوای صوتی تعرفه به ازای هر کلمه هزینه به ازای هر 100 کلمه ( 1 دقیقه )
از یک کلمه تا 1000 کلمه 80 تومان 8000 تومان
از 1001 تا 10000 کلمه 75 تومان 7500 تومان
از 10001 تا 100000 کلمه 70 تومان 7000 تومان
از 100001 تا 1 میلیون کلمه 65 تومان 6500 تومان
از 1 میلیون کلمه به بالا 60 تومان 6000 تومان

قیمت تولید کتاب صوتی

تعداد کلمات کتاب صوتی تعرفه به ازای هر کلمه هزینه به ازای هر 100 کلمه ( حدود 1 دقیقه )
از یک کلمه تا 30000 کلمه 75 تومان 7500 تومان
از 30001 تا 100000 کلمه 70 تومان 7000 تومان
از 100001 تا 1 میلیون کلمه 65 تومان 6500 تومان
از 1 میلیون کلمه به بالا 60 تومان 6000 تومان

قیمت تبدیل متن به محتوای صوتی

تعداد کلمات متن آموزشی و ... تعرفه به ازای هر کلمه هزینه به ازای هر 100 کلمه ( حدود 1 دقیقه )
از یک کلمه تا 10000 کلمه 60 تومان 6000 تومان
از 10001 تا 100000 کلمه 57 تومان 5700 تومان
از 100001 تا 1 میلیون کلمه 53 تومان 5300 تومان
از 1 میلیون کلمه به بالا 50 تومان 5000 تومان

قیمت گویندگی برای محتوا ویدئویی

تعداد کلمات لازم برای محتوا ویدئویی تعرفه به ازای هر کلمه هزینه به ازای هر 100 کلمه ( حدود 1 دقیقه )
از یک کلمه تا 350 کلمه 800 تومان 80000 تومان
از 3511 تا 850 کلمه 760 تومان 76000 تومان
از 851 کلمه و بیشتر 700 تومان 70000 تومان

قیمت تولید محتوا صوتی موزیکال و شعرگونه

تعداد کلمات شعر مورد نظر تعرفه به ازای هر کلمه هزینه به ازای هر 100 کلمه ( حدود 1 دقیقه )
از یک کلمه تا 3000 کلمه 100 تومان 10000 تومان
از 3001 تا 8500 کلمه 85 تومان 8500 تومان
از 8501 کلمه و بیشتر 80 تومان 8000 تومان

نکته : تمام هزینه ها بر اساس زبان فارسی است و در صورتی که نیاز به تولید محتوا صوتی با زبان های بین المللی از جمله تولید محتوا صوتی به زبان انگلیسی ، عربی ، ترکیه ای ، اسپانیایی ، آلمانی ، روسی و … دارید با پشتیبانی استودیو تولید محتوا آنلاین استارت تماس بگیرید ؛ همچنین هزینه های مندرج در جداول بالا با زبان فارسی معیار و رایج می باشد و درصورتی که میخواهید تولید محتوا صوتی ( پادکست ) به بیان محلی باشد نیز با پشتیبانی ما مطرح بفرمایید و استعلام هزینه نمایید !

OnlineStart making podcast

 

کاربردهای تولید محتوا صوتی و ساخت پادکست

 • ایجاد بستری مناسب برای تبدیل محتوا نوشتاری وب سایت به محتوا صوتی و جذب مخاطب بیشتر.
 • انتشار یک پادکست مفید به صورت مستمر در رسانه‌های ویژه پادکست و محتوا صوتی می‌تواند به SEO Off Page شما کمک شایانی نماید.
 • فراهم آوردن محتوا صوتی آموزشی و یا مجموعه پادکست‌های آموزشی مرتبط با کسب‌وکار خود.
 • در صورتی که کسب‌وکار شما به درستی توسعه یافته باشد ، شما می توانید در برنامه موبایل کسب و کار آنلاین (App) خود هم بخشی برای شنیدن محتوا صوتی و پادکست ایجاد کنید.
 • از انواع محتوا صوتی و پادکست در زمینه‌های مختلفی استفاده می‌شود من جمله در پاسخگو خودکار در مرکز تلفن که نحوه ضبط صدا و جملات بسیار حائز اهمیت است.
 • شبکه‌های اجتماعی بر پایه صوت و گسترش پلتفرم‌های انتشار پادکست نوید یک آینده روشن برای این نوع محتوا را می دهد !
 • امکان تولید محتوا در فضایی تقریبا بی رقیب !
 • تولید کتاب صوتی و جذب بازارهای جدید.

 

محتوا صوتی ، محتوا پیش‌رو

 • تاثیر مستقیم بر SEO
 • هزینه بسیار پایین تولید
 • کمک به جایگاه سازی در ذهن مخاطب
 • طیف مخاطب نسبتا بکر
 • جذب مخاطب از سایر طیف‌ها
 • بهبود UX یا تجربه کاربری
 • حجم کم فایل‌های شامل محتوا
 • سرعت دسترسی به پخش کننده محتوا
 • امکان جذب مخاطب با مشکلات بینایی
 • امکان استفاده در هرجا ، باشگاه ، ماشین و … !
 • بهبود ترافیک ورودی برروی وب‌سایت
ساخت پادکست برای سایت
ساخت پادکست برا سایت فروشگاهی

 

صدا و سئو

 • صدا یکی از انواع محتوا است و همانطور که می‌ذانید شعار گوگل این است که محتوا پادشاه است پس به طبع انتشار هر نوع محتوا برای SEO شما مفید است.
 • یکی از تاثیرگذارین امتیازاتی که گوگل برای SEO On Page 
 • با تولید محتوای صوتی در وب سایت خود امتیاز سئو از گوگل می گیرید و همانند محتوای ویدئویی از امتیار جداگانه ایی برای سئو برخوردار است.
 • گوگل در حال تولید محصولی به نام “سئوی صوتی” است که خود نشاندهنده اهمیت این موضوع در دیجیتال مارکتینگ است.
 • اگر سایت و وبلاگ خود را صوتی کنید و در بالای هر صفحه، فایل صوتی همان صفحه را نیز بگذارید به گوگل در ارائه محتوای صوتی به مخاطبینش کمک بزرگی میکنید.
 • تیم پادکست گوگل می گوید: به زودی در نتایج سرچ های خودمان همانند ویدئو، پادکست را نیز خواهیم آورد.

12 ویژگی کلیدی تولید محتوا صوتی و یا پادکست

سئو کردن با ساخت فایل صوتی
رابطه مستقیم محتوا صوتی و SEO

اگر شما متناسب تمام سلایق و افراد محتوا خود را منتشر می‌کنید باید به زودی منتظر تشویق شدن از طرف گوگل باشید !

دسترسی ساده به پادکست
دسترسی ساده کاربران

قطعا گوش دادن از خواندن به مراتب ساده‌تر است و از طرفی صدا کمتر از ویدئو از مخاطب وقت خواهد گرفت و این فوق‌العاده است

بسترهای مناسب انتشار پادکست
بسترهای مناسب انتشار

علاوه بر وب‌سایت ، مخاطبان شما از طریق سایر پلتفرم‌ها جذب محتوا شما خواهند شد و البته که لینک‌های بازگشتی ارزشمندی هم تولید خواهد شد!

فایل های صوتی کم حجم
حجم فایل مناسب

حجم فایل‌های حاوی محتوا صوتی بسیار کم است به همین منظور دانلود این فایل‌ها با مقاومت کمتری برای دانلود از طرف مخاطبان روبرو است !

هزینه پایین تولید پادکست
هزینه پایین برای مخاطبان

شاید برای مخاطبان یکی از ارزان‌ترین انواع محتوا همین پادکست باشد ؛ حتی در قیاس با یک جلد کتاب !

بدون مرز و محدودیت

بجز در زیر آب شما در هر حالتی می توانید موسیقی ، پادکست و هرنوع دیگری از محتوا صوتی گوش بدهید !

ساخت کتاب صوتی و پادکست حرفه ای
قدرت تخیل و تصویرسازی

اگر تا به امروز کتاب صوتی گوش نداده‌اید ، تجربه‌ای شگفت انگیز را از دست داده‌اید !

تخیل و تصویرسازی مهمترین فاکتور محتوا صوتی است 

تولید محتوا صوتی و پادکست
مناسب تمام سلایق

قطعا اغلب مخاطبان ترجیح می‌دهند پیام شما را گوش بدهند تا بخوانند !

شما جزو این دسته نیستید ؟!

ساخت پادکست برای سایت خبری
تعامل بیشتر با مخاطب

با تنوع بیشتر محتوا در وب سایت و کسب و کار شما ، مخاطبان بیشتری با کسب و کار شما درگیر خواهند شد و همین امر موجب تعامل بیشتر نیز است!

ساخت پادکست برای سایت مذهبی
تبدیل شنونده به مخاطب

محتوا صوتی و پادکست در نرخ تبدیل شنونده به مخاطب نسبت به سایر انواع محتوا بسیار بیشتر است 

بازاریابی محتوا از طریق پادکست
کمک به بازاریابی بهتر

در بازاریابی محتوا همواره از صوت برای تاثیرگذاری بیشتر بر روی مخاطبان استفاده می شود ، بازاریابی محتوا از طریق صدا روشی نوین در بازاریابی دیجیتال!

برندینگ با تولید محتوا صوتی و پادکست
اعتبارسازی بیشتر

تولید محتوا به هر شکل و نوعی که باشد در نهایت منجر به اعتبارسازی بیشتر و برتدسازی بهتر برای یک کسب و کار می‌شود ، محتوا صوتی و پادکست نیز از این امر مستثنی نیستند !

ساخت کتاب صوتی

بهترین بسترها برای انتشار محتوا صوتی و پادکست

1. وب‌سایت کسب و کار :

همواره برای انتشار یک محتوا با پیام مستقیم یا غیر مستقیم تبلیغاتی و یا برندسازانه ، وب سایت اصلی کسب و کار شما است ، اگر محتوا شما در قالب متن ، ویدئو و یا صوت است فرقی نمی‌کند باید شما در وب‌سایت کسب و کار خود یک مجله اینترنتی و یا بلاگ تخصصی ایجاد نمایید و محتوا تولید شده را در دسته‌بندی مشخص و اصولی برای مخاطبان به اشتراک بگذارید ، این روند را اگر برای مدت مناسبی و با نظم خاصی ادامه دهید ، قطعا بازخورد لازم را خواهید گرفت ، توجه داشته باشید انتشار این مطالب در وبلاگ سایت کسب و کار از چند طریق مفید است :

A ) کمک به SEO صفحه و در نهایت سایت

B ) افزایش نرخ Time On Site

C ) کاهش Bonus Rate و یا نرخ خروج

D ) افزایش بازدید سایت ، مخاطب و مشتری

E ) ایجاد آرشیو کامل و تخصصی به مرور زمان

F ) کمک به افزایش فروش مستقیم و غیر مستقیم

G ) لینک سازی داخلی بیشتر

H ) امکان دریافت لینگ بازگشتی ارگانیک بیشتر

نکته : فراموش نکنید یک مجله اینترنتی و یا وبلاگ تخصصی و حرفه ای بهترین سرمایه گذاری برای آینده یک کسب و کار است ! پس با تولید مداوم محتوا در انواع و اقسام آن هر روز بر مبلغ سرمایه گذاری خود بیافزاید ، به زودی با افزایش تعداد محتوا ، لینک و بهینه سازی بیشتر برای موتورهای جستجو ر، بازدید روزنه شما آنچنان بالا خواهد رفت که در حوزه فعالیت خود به برند بلامنازع تبدیل می شوید

 

وبلاگ صوتی
پلتفرم پخش پادکست

2. پلتفرم‌های انتشار محتوا صوتی :

در بازاریابی محتوا ، همواره یکی از چالش‌ برانگیزترین مراحل بازاریابی پیدا کردن بسترهای مناسب انتشار محتوا تولید شده است ، حتما باید برای انتشار صحیح و تاثیرگذار محتوا استراتژی داشت ، پس از تدوین استراتژی باید به سراغ بسترهای پر مخاطب رفت ، مخاطبان یک کسب و کار هر جایی ممکن است  باشند اما مخاطب محتوا بر اساس نوع آن در پلتفرم‌های تخصصی گرد آمده‌اند !

این پلتفرم ها می توانند رایگان و یا پولی باشند ، ایرانی و یا خارجی باشند ، بهتر است از تمام این بسترها به دقت بهره ببرید ، برخی از این بسترها عبارتند از :

A ) پلتفرم CastBox : محبوب‌ترین پلتفرم انتشار پادکست با نزدیک به 20 میلیون مخاطب و حضور فعال تولید کنندگان پادکسب فارسی زبان و مخاطبان فارسی زبان متعدد !

B ) گوگل پادکست Google PodCast : گوگل و باز هم گوگل ، یک پلتفرم پرمخاطب و جذاب ، برای انتشار محتوا صوتی و پادکست !

C ) پلتفرم PodBean : یک بستر حرفه‌ای برای اشتراک گذاری محتوا ، این پلفترم امکانات جذاب متعددی به مخاطب می دهد ، مثل اشتراک گذاری در سایر پلتفرم ‌ها تنها با چند کلیک !

D ) پلتفرم های مشابه SoundCloud و Spotify : این بسترها محیا شده‌اند تا مخاطبان موسیقی و پادکست را در هر کجا که هستند از دست ندهند و البته که در جذب مخاطب نیز فوق العاده عمل کرده‌اند!

E ) بسترهای انتشار فارسی : مخاطبان فارسی زبان نیز چندسالی هست که برای خود پلتفرم‌های تخصصی شنیدن پادکست دارند ، پلتفرم های مطرح ایرانی عبارتند از شنوتو ، ناملیک و تهران پادکست ، این پلتفرم‌ها بصورت تخصصی برروی انتشار محتوا صوتی فعالیت می کنند !

3. شبکه‌های اجتماعی   :

دست کم در سال 2022 همچنان شبکه های اجتماعی بهترین بستر برای بازاریابی محتوا هستند و به هیچ وجه نمی توان از آنها چشم‌پوشی کرد ! شبکه های اجتماعی از بسیاری از جهات حائز اهمیت هستند که البته تمام این موارد نشات گرفته از تعداد بالای کاربران فعال در این شبکه ها است.

روزانه میلیون ها کاربر از جمع میلیاردها اکانت موجود در شبکه های اجتماعی در حال مشاهده محتوا دوستان و صفحات مختلف هستند .

امروزه در دنیای بازاریابی محتوا ،  محتوایی موفق است که توسط مخاطبان در رسانه های اجتماعی دست به دست شود و یا به به عبارت دیگر پتانسیل وایرال شدن را دارا باشد ؛ اگر محتوایی تولید شده در تمام مراحل تولید از نظر پیام ، کیفیت ساخت و استراتژی انتشار موفق عمل کند ، بلاشک توسط کاربران بارها و بارها به اشتراک گذاشته می‌شود که مجموعه این موارد موجب افزایش مخاطب و درنهایت مشتری می شود ، موفقیت در بازاریابی محتوا در گرو انجام صحیح مراحل است.

اینستاگرام Instagram :

افراد باهوش عمیق‌تر نگاه می کنند و هوشمندانه‌تر از فرصت‌ها بهره می‌برند . اکثرا بر این باور هستند که شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و یوتیوب مختص فیلم و تصویر هستند اما اگر کمی جستجو کنید ، متوجه خواهید شد که همین بسترها برای انتشار پادکست و محتوا صوتی در کنار یک کاور جذاب ، مخاطبان بسیاری را می تواند جذب خود کند !

حتما در کنار محتوا ویدیویی و تصویری خود در رسانه های اجتماعی از پادکست استفاده کنید و از مخاطبان بخواهید از طریق پلتفرم‌های تخصصی و یا وب‌سایت مجموعه پادکست‌های شما را دنبال کنند .

پادکست در شبکه های اجتماعی

ساخت پادکست‌های تخصصی آنلاین استارت

آنلاین استارت آماده تولید پادکست های تخصصی ویژه رسانه های آنلاین و اجتماعی خصوصا مجلات اینترنتی و وبلاگ های محتوا محور و متقاضی دریافت امتیاز بیشتر SEO است ، در همین خصوص برخی از زمینه هایی که عمدتا در رسانه های آنلاین و اجتماعی کنونی بصورت دسته بندی ویژه ای یافت می شود را ذکر کرده ایم ، اگر در جستجو ساخت پادکست تبلیغاتی محتوا محور هستید با موضوعی خاص و دقیق هستید حتما با مشاورین آنلاین استارت صحبت نمایید ، به همین منظور و در جهت ساخت پادکست تخصصی با شماره 91012055-021 تماس بگیرید !

 

انواع تولید محتوا صوتی و پادکست برای وب سایت های مختلف :

ساخت پادکست برای وب سایت خبری

در سال 2022 بسیاری از رسانه های بزرگ اعلام کرده اند ، افراد در چندین سال گذشته و هم اکنون تحت بمباران خبری بوده‌اند و همچنان هستند !

احتمالا اگر یک کسب و کار آنلاین و یک وب سایت پولساز دارید نگران این هستید که چطور اخبار تخصصی حوزه خودتان را به صمع و نظر مخاطب برسانید ! درسته این دغدغه ای نگران کننده است ، زیرا مردم به دلیل مشغله بسیار زیاد وقت بسیار کمی صرف اخبار می کنند و اگر هم این وقت را بگذارند ، این وقت رو به متخصص ها و حرفه ای‌ها اختصاص می دهند !

اما پیشنهاد خلاقانه آنلاین استارت ارائه محتوا جذاب به گونه ای جدید در وب سایت خبری است ، ساخت پادکست های خبری یک ایده پیشرو در سایر کشورها است و بسیاری از کاربران در سطح اینترنت اخبار را بصورت پادکست خبری گوش می کنند ! 

بسیاری از افراد امروزه گزینه ای را انتخاب می کنند که در حین انجام کاری دیگر همچون رانندگی و یا آشپزی و … بتوانند داشته باشند ، به طبع پادکست ها ، موسیقی و رادیو بازی را می برند ، اگر شما هم به فکر پیروزی بر رقیبان هستید با ارائه آموزش ، اخبار و محتوا خود به شکل صوتی از آنها پیشی بگیرید!

هرچند ساخت پادکست خبری یک ایده فوق العاده است اما این به این معنی نیست صدا جایگزین تصویر و از آن مهمتر متن می شود ؛ توجه داشته باشید از یک پیام خبری بهتر است از تمام انواع محتوا استفاده شود ، تولید محتوا صوتی و پادکست هم مثل تولید محتوا متنی و مقاله ، تولید محتوا ویدئویی و تصویری یکی از الزامات جهان پولساز اینترنت است !

 

ساخت پادکست برای وب سایت فروشگاهی

در سال 2022 بسیاری از رسانه های بزرگ اعلام کرده اند ، افراد در چندین سال گذشته و هم اکنون تحت بمباران اطلاعات بوده‌اند و همچنان هستند !

احتمالا اگر یک کسب و کار آنلاین و یک وب سایت فروشگاهی پولساز دارید و نگران این هستید که چطور اخبار تخصصی حوزه خودتان و یا آموزش کار با محصولات فروشگاه آنلاین خودتان را به صمع و نظر مخاطب برسانید ! درسته این دغدغه ای نگران کننده است ، زیرا مردم به دلیل مشغله بسیار زیاد وقت بسیار کمی صرف اخبار و آموزش می کنند و اگر هم این وقت را بگذارند ، این وقت رو به متخصص ها و حرفه ای‌ها اختصاص می دهند !

در نظر داشته باشید پیام های تبلیغاتی صرف در دنیای امروز کمترین نرخ بازده را دارد و بازاریابی محتوا است که گوی سبقت را از سایرین ربوده است !

اما پیشنهاد خلاقانه آنلاین استارت ارائه محتوا جذاب به گونه ای جدید در وب سایت فروشگاهی است ، ساخت پادکست های آموزشی یک ایده پیشرو در سایر کشورها است و بسیاری از کاربران در سطح اینترنت آموزش در خصوص محصولات را بصورت پادکست خبری گوش می کنند ! 

بسیاری از افراد امروزه گزینه ای را انتخاب می کنند که در حین انجام کاری دیگر همچون رانندگی و یا آشپزی و … بتوانند داشته باشند ، به طبع پادکست ها ، موسیقی و رادیو بازی را می برند ، اگر شما هم به فکر پیروزی بر رقیبان هستید با ارائه آموزش ، اخبار و محتوا خود به شکل صوتی از آنها پیشی بگیرید!

هرچند ساخت پادکست خبری یک ایده فوق العاده است اما این به این معنی نیست صدا جایگزین تصویر و از آن مهمتر متن می شود ؛ توجه داشته باشید از یک پیام خبری بهتر است از تمام انواع محتوا استفاده شود ، تولید محتوا صوتی و پادکست هم مثل تولید محتوا متنی و مقاله ، تولید محتوا ویدئویی و تصویری یکی از الزامات جهان پولساز اینترنت است !

 

ساخت پادکست برای وب سایت خدماتی

در سال 2022 بسیاری از رسانه های بزرگ اعلام کرده اند ، افراد در چندین سال گذشته و هم اکنون تحت بمباران اطلاعات بوده‌اند و همچنان هستند !

احتمالا اگر یک کسب و کار آنلاین و یک وب سایت خدماتی پولساز دارید و نگران این هستید که چطور اخبار تخصصی حوزه خودتان و یا چگونگی ارائه خدمات ، میزان اهمیت خدمات  خودتان را به صمع و نظر مخاطب برسانید ! درسته این دغدغه ای نگران کننده است ، زیرا مردم به دلیل مشغله بسیار زیاد وقت بسیار کمی صرف اخبار و آموزش می کنند و اگر هم این وقت را بگذارند ، این وقت رو به متخصص ها و حرفه ای‌ها اختصاص می دهند !

در نظر داشته باشید پیام های تبلیغاتی صرف در دنیای امروز کمترین نرخ بازده را دارد و بازاریابی محتوا است که گوی سبقت را از سایرین ربوده است !

اما پیشنهاد خلاقانه آنلاین استارت ارائه محتوا جذاب به گونه ای جدید در وب سایت فروشگاهی است ، ساخت پادکست های آموزشی یک ایده پیشرو در سایر کشورها است و بسیاری از کاربران در سطح اینترنت آموزش در خصوص محصولات را بصورت پادکست خبری گوش می کنند ! 

بسیاری از افراد امروزه گزینه ای را انتخاب می کنند که در حین انجام کاری دیگر همچون رانندگی ، آشپزی ، ورزش و … بتوانند داشته باشند ، به طبع پادکست ها ، موسیقی و رادیو بازی را می برند ، اگر شما هم به فکر پیروزی بر رقیبان هستید با ارائه آموزش ، اخبار و محتوا خود به شکل صوتی از آنها پیشی بگیرید!

هرچند ساخت پادکست یک ایده فوق العاده است اما این به این معنی نیست صدا جایگزین تصویر و از آن مهمتر متن می شود ؛ توجه داشته باشید از یک پیام خبری بهتر است از تمام انواع محتوا استفاده شود ، تولید محتوا صوتی و پادکست هم مثل تولید محتوا متنی و مقاله ، تولید محتوا ویدئویی و تصویری یکی از الزامات جهان پولساز اینترنت است !

 

ساخت پادکست برای وب سایت ورزشی

در سال 2022 بسیاری از رسانه های بزرگ اعلام کرده اند ، افراد در چندین سال گذشته و هم اکنون تحت بمباران اطلاعات بوده‌اند و همچنان هستند !

احتمالا اگر یک کسب و کار آنلاین و یک وب سایت ورزشی و یا یک باشگاه ورزشی با یک مجله اینترنتی حرفه ای و پولساز دارید و نگران این هستید که چطور اخبار تخصصی حوزه خودتان و یا چگونگی ارائه خدمات ، میزان اهمیت خدمات ، ارائه برنامه های تمرینی و ورزشی ،  خودتان را به صمع و نظر مخاطب برسانید ! درسته این دغدغه ای نگران کننده است ، زیرا مردم به دلیل مشغله بسیار زیاد وقت بسیار کمی صرف اخبار و آموزش می کنند و اگر هم این وقت را بگذارند ، این وقت رو به متخصص ها و حرفه ای‌ها اختصاص می دهند !

در نظر داشته باشید پیام های تبلیغاتی صرف در دنیای امروز کمترین نرخ بازده را دارد و بازاریابی محتوا است که گوی سبقت را از سایرین ربوده است !

اما پیشنهاد خلاقانه آنلاین استارت ارائه محتوا جذاب به گونه ای جدید در صفحه اجتماعی و یا وب سایت ورزشی است ، ساخت پادکست های آموزشی یک ایده پیشرو در سایر کشورها است و بسیاری از کاربران در سطح اینترنت آموزش در خصوص محصولات را بصورت پادکست خبری گوش می کنند ! 

بسیاری از افراد امروزه گزینه ای را انتخاب می کنند که در حین انجام کاری دیگر همچون رانندگی ، آشپزی ، ورزش و … بتوانند داشته باشند ، به طبع پادکست ها ، موسیقی و رادیو بازی را می برند ، اگر شما هم به فکر پیروزی بر رقیبان هستید با ارائه آموزش ، اخبار و محتوا خود به شکل صوتی از آنها پیشی بگیرید!

هرچند ساخت پادکست یک ایده فوق العاده است اما این به این معنی نیست صدا جایگزین تصویر و از آن مهمتر متن می شود ؛ توجه داشته باشید از یک پیام خبری بهتر است از تمام انواع محتوا استفاده شود ، تولید محتوا صوتی و پادکست هم مثل تولید محتوا متنی و مقاله ، تولید محتوا ویدئویی و تصویری یکی از الزامات جهان پولساز اینترنت است !

 

ساخت پادکست آموزش زبان

در سال 2022 بسیاری از رسانه های بزرگ اعلام کرده اند ، افراد در چندین سال گذشته و هم اکنون تحت بمباران اطلاعات بوده‌اند و همچنان هستند !

احتمالا اگر یک کسب و کار آنلاین و یک وب سایت آموزشی و یا یک آموزشگاه در دنیای واقعی با یک مجله اینترنتی حرفه ای و پولساز دارید و نگران این هستید که چطور اخبار تخصصی حوزه خودتان و یا چگونگی ارائه خدمات ، میزان اهمیت خدمات ، ارائه برنامه های آموزشی ، نکات آموزشی ،  خودتان را به صمع و نظر مخاطب برسانید ! درسته این دغدغه ای نگران کننده است ، زیرا مردم به دلیل مشغله بسیار زیاد وقت بسیار کمی صرف اخبار و آموزش می کنند و اگر هم این وقت را بگذارند ، این وقت رو به متخصص ها و حرفه ای‌ها اختصاص می دهند !

در نظر داشته باشید پیام های تبلیغاتی صرف در دنیای امروز کمترین نرخ بازده را دارد و بازاریابی محتوا است که گوی سبقت را از سایرین ربوده است !

اما پیشنهاد خلاقانه آنلاین استارت ارائه محتوا جذاب به گونه ای جدید در صفحه اجتماعی و یا وب سایت آموزشی است ، ساخت پادکست های آموزشی یک ایده پیشرو در سایر کشورها است و بسیاری از کاربران در سطح اینترنت آموزش در خصوص محصولات را بصورت پادکست خبری گوش می کنند ! 

بسیاری از افراد امروزه گزینه ای را انتخاب می کنند که در حین انجام کاری دیگر همچون رانندگی ، آشپزی ، ورزش و … بتوانند داشته باشند ، به طبع پادکست ها ، موسیقی و رادیو بازی را می برند ، اگر شما هم به فکر پیروزی بر رقیبان هستید با ارائه آموزش ، اخبار و محتوا خود به شکل صوتی از آنها پیشی بگیرید!

هرچند ساخت پادکست یک ایده فوق العاده است اما این به این معنی نیست صدا جایگزین تصویر و از آن مهمتر متن می شود ؛ توجه داشته باشید از یک پیام خبری بهتر است از تمام انواع محتوا استفاده شود ، تولید محتوا صوتی و پادکست هم مثل تولید محتوا متنی و مقاله ، تولید محتوا ویدئویی و تصویری یکی از الزامات جهان پولساز اینترنت است !

 

ساخت پادکست برای وب سایت پزشکی

در سال 2022 بسیاری از رسانه های بزرگ اعلام کرده اند ، افراد در چندین سال گذشته و هم اکنون تحت بمباران اطلاعات بوده‌اند و همچنان هستند !

احتمالا اگر یک کسب و کار آنلاین و یک وب سایت پزشکی و نگران این هستید که چطور اخبار تخصصی حوزه خودتان و یا چگونگی ارائه خدمات ، میزان اهمیت خدمات ، ارائه برنامه های آموزشی ، نکات آموزشی و پزشکی ،  خودتان را به صمع و نظر مخاطب برسانید ! درسته این دغدغه ای نگران کننده است ، زیرا مردم به دلیل مشغله بسیار زیاد وقت بسیار کمی صرف اخبار و آموزش می کنند و اگر هم این وقت را بگذارند ، این وقت رو به متخصص ها و حرفه ای‌ها اختصاص می دهند !

اما پیشنهاد خلاقانه آنلاین استارت ارائه محتوا جذاب به گونه ای جدید در صفحه اجتماعی و یا وب سایت آموزشی است ، ساخت پادکست های آموزشی و پزشکی یک ایده پیشرو در سایر کشورها است و بسیاری از کاربران در سطح اینترنت آموزش در خصوص محصولات را بصورت پادکست خبری گوش می کنند ! 

بسیاری از افراد امروزه گزینه ای را انتخاب می کنند که در حین انجام کاری دیگر همچون رانندگی ، آشپزی ، ورزش و … بتوانند داشته باشند ، به طبع پادکست ها ، موسیقی و رادیو بازی را می برند ، اگر شما هم به فکر پیروزی بر رقیبان هستید با ارائه آموزش ، اخبار و محتوا خود به شکل صوتی از آنها پیشی بگیرید!

هرچند ساخت پادکست یک ایده فوق العاده است اما این به این معنی نیست صدا جایگزین تصویر و از آن مهمتر متن می شود ؛ توجه داشته باشید از یک پیام خبری بهتر است از تمام انواع محتوا استفاده شود ، تولید محتوا صوتی و پادکست هم مثل تولید محتوا متنی و مقاله ، تولید محتوا ویدئویی و تصویری یکی از الزامات جهان پولساز اینترنت است !

 

ساخت پادکست برای وب سایت پژوهشی

در سال 2022 بسیاری از رسانه های بزرگ اعلام کرده اند ، افراد در چندین سال گذشته و هم اکنون تحت بمباران اطلاعات بوده‌اند و همچنان هستند !

احتمالا اگر یک کسب و کار آنلاین و یک وب سایت پژوهشی و یا یک آموزشگاه در دنیای واقعی با یک مجله اینترنتی حرفه ای و پولساز دارید و نگران این هستید که چطور اخبار تخصصی حوزه خودتان و یا چگونگی ارائه خدمات ، میزان اهمیت خدمات ، ارائه برنامه های آموزشی ، نکات آموزشی ،  خودتان را به صمع و نظر مخاطب برسانید ! درسته این دغدغه ای نگران کننده است ، زیرا مردم به دلیل مشغله بسیار زیاد وقت بسیار کمی صرف اخبار و آموزش می کنند و اگر هم این وقت را بگذارند ، این وقت رو به متخصص ها و حرفه ای‌ها اختصاص می دهند !

در نظر داشته باشید پیام های تبلیغاتی صرف در دنیای امروز کمترین نرخ بازده را دارد و بازاریابی محتوا است که گوی سبقت را از سایرین ربوده است !

اما پیشنهاد خلاقانه آنلاین استارت ارائه محتوا جذاب به گونه ای جدید در صفحه اجتماعی و یا وب سایت آموزشی است ، ساخت پادکست های آموزشی و اخبار پژوهشی یک ایده پیشرو در سایر کشورها است و بسیاری از کاربران در سطح اینترنت آموزش در خصوص محصولات را بصورت پادکست خبری گوش می کنند ! 

بسیاری از افراد امروزه گزینه ای را انتخاب می کنند که در حین انجام کاری دیگر همچون رانندگی ، آشپزی ، ورزش و … بتوانند داشته باشند ، به طبع پادکست ها ، موسیقی و رادیو بازی را می برند ، اگر شما هم به فکر پیروزی بر رقیبان هستید با ارائه آموزش ، اخبار و محتوا خود به شکل صوتی از آنها پیشی بگیرید!

هرچند ساخت پادکست یک ایده فوق العاده است اما این به این معنی نیست صدا جایگزین تصویر و از آن مهمتر متن می شود ؛ توجه داشته باشید از یک پیام خبری بهتر است از تمام انواع محتوا استفاده شود ، تولید محتوا صوتی و پادکست هم مثل تولید محتوا متنی و مقاله ، تولید محتوا ویدئویی و تصویری یکی از الزامات جهان پولساز اینترنت است !

 

ساخت پادکست آموزش زیبایی و بیوتی

در سال 2022 بسیاری از رسانه های بزرگ اعلام کرده اند ، افراد در چندین سال گذشته و هم اکنون تحت بمباران اطلاعات بوده‌اند و همچنان هستند !

احتمالا اگر یک کسب و کار آنلاین و یک وب سایت خدمات زیبایی ، بیوتی و یا یک سالن زیبایی در دنیای واقعی با یک مجله اینترنتی حرفه ای و پولساز دارید و نگران این هستید که چطور اخبار تخصصی حوزه خودتان و یا چگونگی ارائه خدمات ، میزان اهمیت خدمات ، ارائه برنامه های آموزشی ، نکات آموزشی ،  خودتان را به صمع و نظر مخاطب برسانید ! درسته این دغدغه ای نگران کننده است ، زیرا مردم به دلیل مشغله بسیار زیاد وقت بسیار کمی صرف اخبار و آموزش می کنند و اگر هم این وقت را بگذارند ، این وقت رو به متخصص ها و حرفه ای‌ها اختصاص می دهند !

در نظر داشته باشید پیام های تبلیغاتی صرف در دنیای امروز کمترین نرخ بازده را دارد و بازاریابی محتوا است که گوی سبقت را از سایرین ربوده است !

اما پیشنهاد خلاقانه آنلاین استارت ارائه محتوا جذاب به گونه ای جدید در صفحه اجتماعی و یا وب سایت آموزشی است ، ساخت پادکست های آموزشی و نکات زیبایی و بیوتی یک ایده پیشرو در سایر کشورها است و بسیاری از کاربران در سطح اینترنت آموزش در خصوص محصولات را بصورت پادکست خبری گوش می کنند ! 

بسیاری از افراد امروزه گزینه ای را انتخاب می کنند که در حین انجام کاری دیگر همچون رانندگی ، آشپزی ، ورزش و … بتوانند داشته باشند ، به طبع پادکست ها ، موسیقی و رادیو بازی را می برند ، اگر شما هم به فکر پیروزی بر رقیبان هستید با ارائه آموزش ، اخبار و محتوا خود به شکل صوتی از آنها پیشی بگیرید!

هرچند ساخت پادکست یک ایده فوق العاده است اما این به این معنی نیست صدا جایگزین تصویر و از آن مهمتر متن می شود ؛ توجه داشته باشید از یک پیام خبری بهتر است از تمام انواع محتوا استفاده شود ، تولید محتوا صوتی و پادکست هم مثل تولید محتوا متنی و مقاله ، تولید محتوا ویدئویی و تصویری یکی از الزامات جهان پولساز اینترنت است !

 

ساخت پادکست آموزش بهداشت و سلامت

در سال 2022 بسیاری از رسانه های بزرگ اعلام کرده اند ، افراد در چندین سال گذشته و هم اکنون تحت بمباران اطلاعات بوده‌اند و همچنان هستند !

احتمالا اگر یک کسب و کار آنلاین و یک وب سایت خدمات بهداشت و سلامت  و یا یک مرکز بهداشت و سلامت در دنیای واقعی با یک مجله اینترنتی حرفه ای و پولساز دارید و نگران این هستید که چطور اخبار تخصصی حوزه خودتان و یا چگونگی ارائه خدمات ، میزان اهمیت خدمات ، ارائه برنامه های آموزشی ، نکات آموزشی ،  خودتان را به صمع و نظر مخاطب برسانید ! درسته این دغدغه ای نگران کننده است ، زیرا مردم به دلیل مشغله بسیار زیاد وقت بسیار کمی صرف اخبار و آموزش می کنند و اگر هم این وقت را بگذارند ، این وقت رو به متخصص ها و حرفه ای‌ها اختصاص می دهند !

در نظر داشته باشید پیام های تبلیغاتی صرف در دنیای امروز کمترین نرخ بازده را دارد و بازاریابی محتوا است که گوی سبقت را از سایرین ربوده است !

اما پیشنهاد خلاقانه آنلاین استارت ارائه محتوا جذاب به گونه ای جدید در صفحه اجتماعی و یا وب سایت آموزشی است ، ساخت پادکست های آموزشی و نکات بهداشت و سلامت یک ایده پیشرو در سایر کشورها است و بسیاری از کاربران در سطح اینترنت آموزش در خصوص محصولات و خدمات را بصورت پادکست خبری گوش می کنند ! 

بسیاری از افراد امروزه گزینه ای را انتخاب می کنند که در حین انجام کاری دیگر همچون رانندگی ، آشپزی ، ورزش و … بتوانند داشته باشند ، به طبع پادکست ها ، موسیقی و رادیو بازی را می برند ، اگر شما هم به فکر پیروزی بر رقیبان هستید با ارائه آموزش ، اخبار و محتوا خود به شکل صوتی از آنها پیشی بگیرید!

هرچند ساخت پادکست یک ایده فوق العاده است اما این به این معنی نیست صدا جایگزین تصویر و از آن مهمتر متن می شود ؛ توجه داشته باشید از یک پیام خبری بهتر است از تمام انواع محتوا استفاده شود ، تولید محتوا صوتی و پادکست هم مثل تولید محتوا متنی و مقاله ، تولید محتوا ویدئویی و تصویری یکی از الزامات جهان پولساز اینترنت است !

 

ساخت پادکست برای وب سایت تکنولوژی

در سال 2022 بسیاری از رسانه های بزرگ اعلام کرده اند ، افراد در چندین سال گذشته و هم اکنون تحت بمباران اطلاعات بوده‌اند و همچنان هستند !

احتمالا اگر یک کسب و کار آنلاین و یک وب سایت با رویکرد اطلاع رسانی دنیای فناوری با یک مجله اینترنتی حرفه ای و پولساز دارید و نگران این هستید که چطور اخبار تخصصی حوزه خودتان و یا ارائه نکات ، مقالات آموزشی در خصوص فناوری و تکنولوژی خودتان را به صمع و نظر مخاطب برسانید ! درسته این دغدغه ای نگران کننده است ، زیرا مردم به دلیل مشغله بسیار زیاد وقت بسیار کمی صرف اخبار و آموزش می کنند و اگر هم این وقت را بگذارند ، این وقت رو به متخصص ها و حرفه ای‌ها اختصاص می دهند !

در نظر داشته باشید پیام های تبلیغاتی صرف در دنیای امروز کمترین نرخ بازده را دارد و بازاریابی محتوا است که گوی سبقت را از سایرین ربوده است !

اما پیشنهاد خلاقانه آنلاین استارت ارائه محتوا جذاب به گونه ای جدید در صفحه اجتماعی و یا وب سایت آموزشی است ، ساخت پادکست های آموزشی و  ارائه نکات جذاب دنیای فناوری و تکنولوژی یک ایده پیشرو در سایر کشورها است و بسیاری از کاربران در سطح اینترنت آموزش در خصوص محصولات و خدمات را بصورت پادکست خبری گوش می کنند ! 

بسیاری از افراد امروزه گزینه ای را انتخاب می کنند که در حین انجام کاری دیگر همچون رانندگی ، آشپزی ، ورزش و … بتوانند داشته باشند ، به طبع پادکست ها ، موسیقی و رادیو بازی را می برند ، اگر شما هم به فکر پیروزی بر رقیبان هستید با ارائه آموزش ، اخبار و محتوا خود به شکل صوتی از آنها پیشی بگیرید!

هرچند ساخت پادکست یک ایده فوق العاده است اما این به این معنی نیست صدا جایگزین تصویر و از آن مهمتر متن می شود ؛ توجه داشته باشید از یک پیام خبری بهتر است از تمام انواع محتوا استفاده شود ، تولید محتوا صوتی و پادکست هم مثل تولید محتوا متنی و مقاله ، تولید محتوا ویدئویی و تصویری یکی از الزامات جهان پولساز اینترنت است !

 

 

ساخت پادکست برای وب سایت علمی

در سال 2022 بسیاری از رسانه های بزرگ اعلام کرده اند ، افراد در چندین سال گذشته و هم اکنون تحت بمباران اطلاعات بوده‌اند و همچنان هستند !

احتمالا اگر یک کسب و کار آنلاین و یک وب سایت با رویکرد علمی  با یک مجله اینترنتی حرفه ای و پولساز دارید و نگران این هستید که چطور اخبار تخصصی حوزه خودتان و یا ارائه نکات علمی ، مقالات علمی  خودتان را به صمع و نظر مخاطب برسانید ! درسته این دغدغه ای نگران کننده است ، زیرا مردم به دلیل مشغله بسیار زیاد وقت بسیار کمی صرف اخبار و آموزش می کنند و اگر هم این وقت را بگذارند ، این وقت رو به متخصص ها و حرفه ای‌ها اختصاص می دهند !

در نظر داشته باشید پیام های تبلیغاتی صرف در دنیای امروز کمترین نرخ بازده را دارد و بازاریابی محتوا است که گوی سبقت را از سایرین ربوده است !

اما پیشنهاد خلاقانه آنلاین استارت ارائه محتوا جذاب به گونه ای جدید در صفحه اجتماعی و یا وب سایت آموزشی است ، ساخت پادکست های آموزشی و  ارائه نکات علمی یک ایده پیشرو در سایر کشورها است و بسیاری از کاربران در سطح اینترنت آموزش در خصوص محصولات و خدمات را بصورت پادکست خبری گوش می کنند ! 

بسیاری از افراد امروزه گزینه ای را انتخاب می کنند که در حین انجام کاری دیگر همچون رانندگی ، آشپزی ، ورزش و … بتوانند داشته باشند ، به طبع پادکست ها ، موسیقی و رادیو بازی را می برند ، اگر شما هم به فکر پیروزی بر رقیبان هستید با ارائه آموزش ، اخبار و محتوا خود به شکل صوتی از آنها پیشی بگیرید!

هرچند ساخت پادکست یک ایده فوق العاده است اما این به این معنی نیست صدا جایگزین تصویر و از آن مهمتر متن می شود ؛ توجه داشته باشید از یک پیام خبری بهتر است از تمام انواع محتوا استفاده شود ، تولید محتوا صوتی و پادکست هم مثل تولید محتوا متنی و مقاله ، تولید محتوا ویدئویی و تصویری یکی از الزامات جهان پولساز اینترنت است !

 

ساخت پادکست برای وب سایت گردشگری

در سال 2022 بسیاری از رسانه های بزرگ اعلام کرده اند ، افراد در چندین سال گذشته و هم اکنون تحت بمباران اطلاعات بوده‌اند و همچنان هستند !

احتمالا اگر یک کسب و کار آنلاین و یک وب سایت با رویکرد توریستی ، تفریحی و گردشگری با یک مجله اینترنتی حرفه ای و پولساز دارید و نگران این هستید که چطور اخبار تخصصی حوزه خودتان و یا ارائه نکات جالب ، آموزش و اهمیت خدمات  خودتان را به صمع و نظر مخاطب برسانید ! درسته این دغدغه ای نگران کننده است ، زیرا مردم به دلیل مشغله بسیار زیاد وقت بسیار کمی صرف اخبار و آموزش می کنند و اگر هم این وقت را بگذارند ، این وقت رو به متخصص ها و حرفه ای‌ها اختصاص می دهند !

در نظر داشته باشید پیام های تبلیغاتی صرف در دنیای امروز کمترین نرخ بازده را دارد و بازاریابی محتوا است که گوی سبقت را از سایرین ربوده است !

اما پیشنهاد خلاقانه آنلاین استارت ارائه محتوا جذاب به گونه ای جدید در صفحه اجتماعی و یا وب سایت آموزشی است ، ساخت پادکست های آموزشی و  ارائه اطلاعات در خصوص امکان و جذابه های گردشگری یک ایده پیشرو در سایر کشورها است و بسیاری از کاربران در سطح اینترنت آموزش در خصوص محصولات و خدمات را بصورت پادکست خبری گوش می کنند ! 

بسیاری از افراد امروزه گزینه ای را انتخاب می کنند که در حین انجام کاری دیگر همچون رانندگی ، آشپزی ، ورزش و … بتوانند داشته باشند ، به طبع پادکست ها ، موسیقی و رادیو بازی را می برند ، اگر شما هم به فکر پیروزی بر رقیبان هستید با ارائه آموزش ، اخبار و محتوا خود به شکل صوتی از آنها پیشی بگیرید!

هرچند ساخت پادکست یک ایده فوق العاده است اما این به این معنی نیست صدا جایگزین تصویر و از آن مهمتر متن می شود ؛ توجه داشته باشید از یک پیام خبری بهتر است از تمام انواع محتوا استفاده شود ، تولید محتوا صوتی و پادکست هم مثل تولید محتوا متنی و مقاله ، تولید محتوا ویدئویی و تصویری یکی از الزامات جهان پولساز اینترنت است !

چرا تولید محتوا صوتی و پادکست آنلاین استارت !

چرا تولید محتوا ویدیویی ؟

چرا آنلاین استارت ؟

آژانس دیجیتال مارکتینگ آنلاین استارت متشکل از تیمی حرفه ای ، جوان ، خلاق و با هدف حمایت از کسب و کارها در فضای پیچیده اقتصادی بوجود آمده است ، که محتوا صوتی در قالب پادکست و سایر فرمت های صوتی را با بهترین کیفیت و با استعدادترین گویندگان تولید می نماید!

ایده تولید محتوا ویدیویی

ایده اولیه تولید محتوا

در آنلاین استارت مراحل با دقت انجام می شود از قدم اول ایده ، طرح و سناریوی تولید محتوا صوتی از ابتدا بر اساس اهداف برند و کسب و کار ، مخاطب و رسانه مورد نظر به صورت اختصاصی برای مشتریان تولید و تهیه می شود.

هزینه تولید محتوا ویدیویی

هزینه ساخت محتوا ویدیویی

یکی از نقاط قوت آژانس دیجیتال مارکتینگ آنلاین استارت ، تنوع بسیار زیاد سطوح و اشکال تولید محتوا صوتی است که با توجه به درجات کیفیت مورد نظر مخاطب ، از هزینه های بسیار اندک تولید محتوا انجام می‌شود .

محل تولید محتوا ویدیویی

محیط و محل تولید محتوا

در آنلاین استارت امکان تولید محتوا صوتی در تمام شهرهای ایران وجود دارد و در صورتی که کسب و کار شما در خارج از تهران قرار دارد ، نگران نباشید ما در کنار شما هستیم .

مراحل اجرای پروژه های تولید محتوا صوتی و پادکست

1. مشاوره ، ایده پردازی و طراحی سناریو تولید محتوا صوتی و پادکست :

اولین قدم در ساخت یک محتوا صوتی موفق پس از تماس با آنلاین استارت ، دریافت مشاوره است ، طی جلسه یا جلسات دریافت مشاوره که بصورت حضوری ، تلفنی و اینترنتی برگزار می شود ، هدف گذاری پروژه در وحله اول مشخص خواهد شد ، سپس ایده های کارفرما و پیمانکار طی جلسات بررسی خواهد شد و در نهایت پس از تایید قرار بازدید اول هماهنگ می شود .

نکته : در طی این جلسات برآورد هزینه ، موقعیت مکانی ثبت و تولید محتوا صورت خواهد گرفت و به تایید کارفرما خواهد رسید .

تدوین استراتژی ساخت پادکست
برنامه ریزی ساخت پادکست

2. برنامه ریزی اجرا پروژه تهیه و تولید :

قدم دوم تولید یک پروژه تولید محتوا صوتی و پادکست ایجاد زیرساخت تهیه می باشد . در این مرحله با توجه به سناریو برنامه ریزی شده در قدم اول ، متن پادکست مشخص خواهد شد .

3. تولید و یا ساخت محتوا :

در این مرحله تیم تولید بسته به نوع محتوا و پروژه اقدام به تهیه ، تولید و یا ساخت محتوا می نماید ، در این مرحله صدابرداری از گویندگان توسط تیم آنلاین استارت در محل استودیو تولید محتوا آنلاین استارت انجام می شود !

ساخت کتاب صوتی
تدوین صدا و نویزگیری حرفه ای

4. نویزگیری ، صداگذاری و تدوین   :

در آخرین مرحله که توسط آنلاین استارت انجام می پذیرد ، تدوین صدا است ، در این مرحله تصاویر نهایی حاصل می شود ، تمام نکات و بسیاری دیگر از ترفندهای بصری در این مرحله به عکس ها افزوده می شود و پیش نمایش به کارفرما ارائه می شود و پس از اصلاح های نهایی ، محصول و محتوا نهایی به صمع و نظر کارفما می رسد و به ایشان تحویل داده می شود .

5. انتشار صحیح در رسانه ها  :

این مرحله اخرین مرحله فرآیند تولید محتوا صوتی و ساخت پادکست و یا فایل صوتی مد نظر است و کارفرما پس از دریافت فایل صوتی نهایی خود می بایست در بهترین بسترهای ممکن این عمل را به انجام برساند و منتظر دریافت بازخوردهای مثبت خود هم در زمینه برندسازی و خصوصا زمینه افزایش فروش بنشیند .

نکته : آنلاین استارت آماده انتشار حرفه ای محتوا صوتی شما در تمام رسانه ها می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه دیتا اینتری و وارد کردن محتوا در سایت مراجعه نمایید .

انتشار حرفه ای پادکست

هم اکنون برای سفارش تولید محتوا تصویری و عکاسی صنعتی و تبلیغاتی خود با ما تماس بگیرید

آنلاین استارت شما را در این مهم همراهی خواهد کرد 

استودیو آنلاین استارت پرچم‌دار تولید محتوا صوتی و ساخت پادکست

تولید محتوا صوتی پادکست کتاب صوتی صداگذاری تیزر نریشن وبلاگ صوتی متن‌به صوت خود را به ما بسپارید

امروزه با توجه به فشرده‌گی بسیار زیاد بازار در تمام حوزه ها و سخت شدن رقابت بین کسب و کارهای مختلف تاثیرگذاری صحیح بر مخاطب یک اصل غیر قابل انکار است ، از همین رو تولید محتوا صوتی در قالب پادکست نیز مورد اقبال بسیاری از کسب و کارهای کوچک و بزرگ قرار گرفته است .

با توجه به افزایش کیفیت و سرعت اینترنت و همچنین توسعه بسترهای اشتراک محتوا در اینترنت یکی از حوزه های مهم فعالیت آژانس های دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای تولید محتوا است ، از همین رو است که آژانس دیجیتال مارکتینگ آنلاین استارت اقدام به راه‌اندازی استودیو تولید محتوا خود کرده است و از این پس شما می توانید با یک تیم حرفه ای در حوزه تبلیغات دیجیتال ، در زمینه تولید محتوا خود نیز همکاری نمایید.

تولید محتوا انواع و اقسام مختلفی دارد اما امروزه در سال 2021 یکی از بالاترین نرخ بازدهی از میان تمام انواع تولید محتوا ، محتوا صوتی و پادکست است ، که آنلاین استارت توانسته طیف وسیعی از انواع و اقسام تولید محتوا صوتی و پادکست را  در استودیو تولید محتوا خود به مخاطبان خود ارائه دهد.

آنلاین استارت با تولید محتوا صوتی مختلف برای مشترکین خود گامی مهم برای افزایش نرخ فروش و بهبود وضعیت برندینگ ایشان برداشته است. 

یکی از مهمترین این کمپین های تبلیغاتی برگزاری کمپین های تبلیغات بر پایه صوت است که نرخ بازدهی چشمگیری در میان سایر تبلیغات ها دارد از همین رو باید محتوا مورد نیاز این کمپین ها بصورت کاملا حرفه ای تهیه و تولید شود ؛ آنلاین استارت با تکیه بر تجربیات و تخصص تیم تولید محتوا خود از شما دعوت می نماید تا تولید محتوا صوتی در قالب پادکست ، تبدیل متن به صوت ، ساخت کتاب صوتی ، نریشن ، وبلاگ صوتی ، خود را به استودیو تولید محتوا آنلاین استارت بسپارید برای این منظور با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

آنلاین استارت اینجا است تا پس از مشاوره دادن حرفه ای در حوزه تدوین استراتژی تولید محتوا صوتی ، تولید حرفه ای محتوا صوتی  ، نحوه انتشار تبلیغات و تجزیه و تحلیل گزارشات کمپین برای کسب و کار شما اقدام به تولید محتوا مد نظر شما نماید .

جهت دریافت مشاوره با پشتیبانی آنلاین استارت به شماره تماس 02191012055 تماس بگیرید

تولید پادکست با گوینده حرفه ای

نمونه کارهای انواع محتوا صوتی

برای مشاهده سایر نمونه کارهای استودیو تولید محتوا آنلاین استارت به صفحه نمونه کارهای مار مراجعه نمایید 

برخی از سوالات متداول شما در مورد تولید محتوا صوتی و ساخت پادکست

پادکست تک‌ نفره (Solo Podcast):

یکی از ساده‌ ترین و پرطرفدارتریم نوع از انواع ساخت پادکست است .

ساخت پادکست های تک نفره توسط یک گوینده صورت می گیرد ، گوینده که از روی متن ، بر اساس استراتژی تدوین شده و همچنین به واسطه اطلاعاتی که از قبل تعیین و ارائه شده، پیامی را به شنونده منتقل می‌کند؛ مانند پادکست های آموزشی ، خبری ، تاریخی و روانشناسی

پادکست مصاحبه ای(The Interview Podcast) :

پادکست های مصاحبه ای و یا میزگرد ، شامل مصاحبه یک شخص (میزبان/ مجری) با فرد یا افراد دیگری است. در پادکست مصاحبه‌ای و میزگردی ، محتوایی از پیش آماده نمی‌شود و صرفا استراتژی گفتگو ، زمان بندی مباحث طرح می گردد و محتوا گفتگو به وظیفه میزبان این است که سوالاتی را یادداشت کرده و در حین گفتگو از مصاحبه شونده سوال بپرسد.

پادکست داستانی و روایت‌گر (Storytelling Podcast):

پادکست روایتگر یا داستان‌سرایی  یکی از پرطرفدارترین از انواع پادکست‌ها است. قصه‌ای روایت کردن و جذب مخاطب از این طریق، همواره توسط متخصصین بازاریابی دیجیتال تایید شده و مخاطب می‌تواند راحت‌تر از مدل‌های دیگر با فرم روایت و داستان سرایی شما جذب پادکست شود.

محتوای صوتی / شنیداری محتوایی می باشد که گوینده‌ای از روی یک متن قرائت می نماید و با موسیقی زیبا میکس می شود و خروجی آن را بر روی وب سایت یا وبلاگ یا شبکه های اجتماعی منتشر قرار می گیرد.

با توجه رشد روزافزون مخاطبان محتوای شنیداری و صوتی ، رقابت بین تولیدکنندگان محتوا شنیداری و پادکست نیز در حوزه  بازاریابی محتوا بیشتر شده است .

رقابت بین سازندگان محتوا شنیداری نیز باعث شده سطح انتظار مخاطبان روز به روز بالاتر برود ، البته که این ارتقا سطح انتظار مخاطبان از محتوا شنیداری هم در جهت سطح جذابیت پیام محتوا است و هم جهت سطح کیفی محتوا است .

نکات لازم برای محتوا یک پادکست خوب عبارتند از :

 • محتوا صوتی دارای متنی باکیفیت ، واضح و بدون سکته باشد.
 • محتوا صوتی و پادکست مفید ، جذاب و البته کاربردی باشد .
 • بسته به نوع پادکست ، دارای استدلال ، خیال انگیزی و ... باشد !
 • در مخاطب و شنونده ایجاد حس کنش و یا واکنش نماید و تعاملی عمل کند !

نکات لازم برای ساخت یک فایل صوتی خوب رای محتوا صوتی و پادکست :

 • از تجهیزات با کیفیت ، به روز برای صدابرداری استفاده شود
 • از گوینده ای مسلط در بیان و دارای صدایی شفاف و قدرتمند استفاده شود ( فن بیان بالا ، صدایی زیبا )
 • از نرم افزارهای تخصصی تدوین صدا استفاده شود ( میکس و مسترینگ )

نکات تدوین صدا که بسیار تاثیرگذار است در حفظ و گیرایی مخاطب ، برای یک کار حرفه ای هرگز از این مرحله نباید چشم پوشی کرد :

 • استفاده از موسیقی
 • نویزگیری
 • استفاده از فواصل زمانی مناسب
 • نریشن صوتی

اگر این سوال اساسی را از تیم سئو (SEO) آنلاین استارت یا هر متخصص SEO دیگری هم بپرسید احتمالا جواب مشابهی به شما خواهد داد و آن جواب ، این است که 100% تاثیر دارد ! و بسیار مفید است زیرا نرخ خروج یا همان ( Bounce Rate ) را به شدت کاهش می دهد و از طرف دیگر گوگل امتیاز ویژه ای برای تنوع محتوا شما در نظر می گیرد که تاثیر گشف انگیزی دارد !!

بطور کلی باید توجه داشته باشید که تمامی مفاهیم قابلیت پیام رسانی و درک شدن از طریق شنیده شدن هستند !

با توجه به موضوع مطروحه ، صوتی کردن محتوا هیچ محدودیتی ندارد و اما پیشنهاد آنلاین استارت به شما صوتی کردن و پادکست کردن وبلاگ نوشتاری وب سایت است ، تولید کتاب صوتی تخصصی در حوزه کاری خودتان ، پادکست کوتاه ویژه شبکه‌های اجتماعی و ... است .

قطعا همینطور است ، ساخت پادکست می‌تواند به انتقال پیام بازاریابی شما بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم کمک نماید البته که این انتقال پیام می تواند به یکباره صورت بگیرد مثلا در یک کتاب صوتی و یا بصورت مستمر و متداوم صورت بپذیرد همچون پادکست های سریالی و یا پادکست های موجود در شبکه های اجتماعی .

استودیو تولید محتوا آنلاین استارت در بخش تولید محتوا صوتی / شنیداری و یا ساخت پادکست از تنوع گویندگان مناسبی بهره می‌برد.

در جلسه مشاوره ( آنلاین / تلفنی / حضوری ) بسته به سفارش مخاطب و استراتژی بازاریابی محتوا از گوینده خانم و یا آقا در سه سطح مختلف استفاده می نماید :

 • استعداد‌های جوان و توانمند (هزینه بسیار مناسب)
 • گویندگان باتجربه حرفه ای (هزینه مناسب)
 • اساتید مشهور گویندگی (هزینه متناسب با گوینده مد نظر)

در ابتدا باید توضیح بدهیم که اساسا محتوا صوتی / شنیداری و یا پادکست مخاطب محور و یا تعاملی چیست ؟!

به پادکستی که براساس استراتژی‌های بازاریابانه کمپین بازاریابی محتوایی و برای یک جامعه هدف مشخص و یا مخاطبانی خاص ساخته شود و احتمال تعامل خاصی از جامعه مخاطب بالا است ؛ محتوا صوتی مخاطب محور و تعاملی می نامند .

در جواب به پرسش اصلی ، آنلاین استارت با تدوین یک سناریوی بازاریابی اقدام به تولید می نماید و تمام پادکست های تولید شده توسط آنلاین استارت تعاملی و مخاطب محور هستند اما توجه داشته باشید اگر متنی توسط کارفرما ارجاع شود و صرفا گویندگی و تدوین از استودیو تولید محتوا آنلاین استارت طلب نماید ، کاملا ممکن است ! 

پادکست ها باید دارای استراتژی باشند و باید نسبت به نوع مشخص آن شرایط مخصوص به خود را داشته باشند اما بصورت کلی باید ابعاد دقیق و کاربردی از موضوع مورد بحث را پوشش بدهد !

بله ، صد در صد که این امکان وجود دارد !

آنلاین استارت در تلاش است تا هر محدودیتی را حذف نماید و بهترین ممکن را به مشتریان ارائه نماید از همین رو آنلاین استارت با گویندگان بسیاری همکاری می نماید اما اگر موردی خاص مد نظر شما است ! آنلاین استارت می تواند در جهت همکاری با گوینده مد نظر شما اقدام نماید و اگر شما دارای گوینده مشخصی هستید و برای پادکست خود می خواهید از ایشان استفاده کنید ، لطفا با شماره 91012055-021 تماس بگیرید و مشاوران ما گفتگو نمایید .

جواب این سوال شاید آنچنان ساده و صریح نباشد زیرا قبل از تولید مراحل پیش تولیدی وجود دارد که نسبتا زمان بر هستند ؛ مباحثی نظیر تعیین هدف تولید محتوا ، ایده‌یابی برای تولید محتوا ، تدوین استراتژی بازاریابی محتوا ، تهیه متن می توانند بر روی زمان تحویل پروژه تاثیرگذار باشد .

اگر از مراحل پیش تولید صرف نظر کنیم مراحل تولید در صورتی که از گویندگان جوان استفاده نمایید حدود 3 روز کاری است و در صورت نیاز به محول کردن گویندگی به افراد با تجربه تر و شناخته شده تر می بایست با آنلاین استارت از طریق شماره تماس 91012055-021 تماس حاصل بفرمایید . 

در پروسه ساخت و تولید محتوا صوتی و پادکست 2 هزینه مطرح است :

 • هزینه پیش تولید که براساس نیاز شما توسط تیم دیجیتال مارکتینگ آنلاین استارت بنا به درخواست شما محاسبه می شود و اعلام می گردد !
 • هزینه تولید نیز مطرح است که بصورت دقیقه ای محاسبه می گردد !

با آنلاین استارت در دنیای پیچیده و پر سود تبلیغات مطمئن قدم بگذارید !

مخاطبان کسب و کار شما هم اکنون درحال مشاهده تبلیغات رقبای شما هستند ! 

خدمات تولیدمحتوا صوتی و پادکست  باید دقیق و منظم انجام شود 

تعداد و تنوع تولید محتوا صوتی
0 +
پشتیبانی 365 روزه آنلاین استارت
0
انواع محتوا صوتی
0 +

استودیو تولید محتوا آنلاین استارت

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ارائه خدمات تولید محتوا صوتی و دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ و فنی در این خصوص با آنلاین استارت تماس بگیرید !

مشاورین ما اینجا هستند تا به شما عزیزان در خصوص خدمات تولید محتوا صوتی و پادکست و هر گونه سوال احتمالی در این زمینه با آرامش خاطر توضیح دهند 

با آنلاین استارت الماس دنیای کسب و کار خود باشید 

پیمایش به بالا